Bestyrelsen

I bestyrelsen for Rønde Efterskole sidder:

Bitter Langebjerg Rasmussen
Lars Juul-Madsen
Trine Hinchely Harck
Søren Woller Topp
Michael Due
Lars Mandrup
Mette Brinch Thomsen

På bestyrelsesmøderne deltager desuden:

Birgit Fuglsbjerg
Birthe Diederich
Gorm Skovsgaard
Nicolai Petersen
Poul Abildgaard
Steen Victor Christensen

Elevforeningens bestyrelse 2018/19

(Vælges på elevforeningens årlige generalforsamling).

Formand:
Line Trier Rokkedal
elevforening@rhe.dk

Næstformand:
Maria Hundebøll Lund

Øvrige medlemmer
Camille Kirkegaard
Ida Stokholm Bested
Jonathan Madsen Bentholm
Mathias Kring Niebuhr
Mille Galsgaard-Olsen
Nicolas Musiat
Severine Salling Sørensen

Suppleanter
Anna Väinö Thomsen
Frederik Joshua Engholm Nielsen
Jane Holm
Jasmin Bita Davodi
Johannes Abildgaard Jensen
Peter Breth Pedersen

Repræsentantskab

Bestyrelsen

Søren K.Lauridsen, Brombærvej 10, Ugelbølle, 8410 Rønde
skl@post.cybercity.dk 4014 7500

Lars Juul-Madsen, Karetmagervej 40, 8920 Randers NV
lars@juul-madsen.dk 8639 6111/2086 8111

Trine Hinchely Harck, Storkevej 19, 8382 Hinnerup
trineharck@gmail.com 2514 4688

Kirsten Holmgaard, J.P. Larsensvej 23 st. th., 8220 Brabrand
kirsten.holmgaard@stofanet.dk 2174 3254/9862 3254

Søren Woller Topp, Rosenbakken 11, 8500 Grenå
swt@jyskebank.dk 2277 8899

Bitter Langebjerg Rasmussen, Østergaardsvej 28, Ugelbølle, 8410 Rønde
bir@syddjurs.dk 6012 3946/8753 5700

Michael Due, Rønnevangen 139, 8471 Sabro
md@arneelkjaer.dk 2044 4756

Bestyrelsens Suppleanter

Lars Mandrup
Mette Brinch Thomsen

Elevforeningens bestyrelse

Cecilie Bundgaard,Islandsgade 4, 9000 Aalborg C,cillenus@hotmail.com 4043 4167

Line Trier Rokkedal, Langelandsgade 127, 8000 Aarhus C,
line_trier.rokkedal@hotmail.com 2086 1836

Line Andersen, Pedergårdvej 59, 7400 Herning,
line_andersen91@yahoo.dk 2282 6080

Katrine Mavraganis, Holm Parkvej 238, 8270 Højbjerg,
katrine053@hotmail.com 5098 2694

Anne Michelle Kloosterman, Peder Breths Vej 11, 7080 Børkop,
annemichellek@gmail.com 2876 0764

Tobias Leander, Blåhøjvænget 5 8260 Viby J,
tobias.leander1@gmail.com 2783 1542

Camille Kirkegaard, Østervænget 47a, 9200 Aalborg SV,
camille.kirkegaard1@gmail.com 3082 6301

Stine Kylsø Pedersen, Milanovej 2, 4.tv, 2300 København S,
stine_kp@hotmail.com 3089 3269

Suppleanter

Maria Hundebøll Lund, Langelandsgade 127 1. sal,8000 Aarhus C, mariahundeboell@gmail.com 6169 7496

Lea Holst, Gl. Ullitsvej 20, 9640 Farsø,
leax1550@gmail.com 2020 9734

Ida Stokholm Bested, Birkevangen 33, 8355 Solbjerg,
idabested@sol.dk 3025 1136

Valgt af elevforeningen: 4 medlemmer

Maiken Damgaard Petersen, Amaliegade 8 st. th., 8700 Horsens
maikpete@rm.dk 6022 3658

Johannes Klitte Kristensen, Krogsvej 21, Vitten, 8382 Hinnerup
klitte@elromail.dk 8691 0501

Lene Michelsen, Knudrisgade 47, 2.tv., 8000 Århus C
mlene_@hotmail.com 2972 4344

Lene Gamborg Andersen, Tvedvej 12 st., 6000 Kolding,
gamborg77@hotmail.com 2533 0909

Valgt af bestyrelsen: 5 medlemmer

Gert Schou, Enebærvej 12, 8500 Grenaa
gertschou@grenaas.net 2011 2923

Carsten Bech Jensen, Herredsvej 15, Ugelbølle, 8410 Rønde
cb@syddjurs.dk, 8637 2722

Valgt af KFUM og KFUK i Danmark: 2 medlemmer

Peter Harring Boll, Sønder Allé 17, 1., 8000 Århus C
bollnielsen@stofanet.dk 8612 7676

Alice Pedersen, Olivenvej 8, 8920 Randers NV
aap@km.dk 8640 7248

Valgt af KFUM ́s idrætsforbund i Danmark: 2 medlemmer

Knud Quist Rasmussen, Thorsgade 3, Thorsager, 8410 Rønde
quist.knud@gmail.com 8637 9510

Valgt af KFUM spejderne i Danmark: 2 medlemmer

Anne Kathrine Østerby, Jens Baggesens Vej 80 2.tv., 8210 Aarhus V
ak@kompedal.dk 2048 0333

Valgt af de grønne pigespejdere: 2 medlemmer

Lisbeth Feldballe, Bækvej 3, 8700 Horsens
lfeldballe@hotmail.com 2252 7279

Valgt af Kirkelig Forening for Indre Mission i Danmark: 1 medlem

Else Marie Johnsen, Huldremosevej 28, Ramten, 8586 Ørum Djurs
emjohnsen@ramtens.net 8638 1025

Valgt af Indre Missions samfund i Rønde: 2 medlemmer

Per Henning, Ballevej 60, 8544 Mørke
perhenning@email.dk 8637 7438

Hanne Jessen, Ceresvej 7, 8410 Rønde
hanne.tudlik@yahoo.dk 2195 2322

Valgt af pastoratets præster: 1 medlem

Anne Marie Tolbod, Baunehøjparken 11, 8410 Rønde
ambt@km.dk 8637 0250

Valgt af Y´Mens Club: 1 medlem

Tove Mikkelsen, Lærkevej 7, 8410 Rønde
tatomikkelsen@gmail.com 5137 1231

Valgt af Rønde Handelsstandsforening: 1 medlem

Niels Trangbæk, Hovedgaden 13 1., 8410 Rønde
artbooks@boggalleriet.dk 8637 1841

Valgt af DGI: 1 medlem

Valgt af og blandt Thorsager-Bregnet menighedsråd: 1 medlem

Valgt af FDF: 1 medlem