Bestyrelsen

I bestyrelsen for Rønde Efterskole sidder:

Bitter Langebjerg Rasmussen
Lars Juul-Madsen
Trine Hinchely Harck
Søren Woller Topp
Lars Mandrup
Mette Brinch Thomsen

På bestyrelsesmøderne deltager desuden:

Birgit Fuglsbjerg
Birthe Diederich
Gorm Skovsgaard
Nicolai Petersen
Poul Abildgaard
Margit Bannebjerg Williams

Elevforeningens bestyrelse 2018/19

(Vælges på elevforeningens årlige generalforsamling).

Formand:
Line Trier Rokkedal
elevforening@rhe.dk

Næstformand:
Maria Hundebøll Lund

Øvrige medlemmer
Mille Galsgaard-Olsen
Nicolas Musiat
Severine Salling Sørensen

Suppleanter
Anna Väinö Thomsen
Frederik Joshua Engholm Nielsen
Jane Holm
Jasmin Bita Davodi
Johannes Abildgaard Jensen
Peter Breth Pedersen

Repræsentantskab

Bestyrelsen

Lars Juul-Madsen, Karetmagervej 40, 8920 Randers NV
lars@juul-madsen.dk 8639 6111/2086 8111

Trine Hinchely Harck, Storkevej 19, 8382 Hinnerup
trineharck@gmail.com 2514 4688

Søren Woller Topp, Rosenbakken 11, 8500 Grenå
swt@jyskebank.dk 2277 8899

Bitter Langebjerg Rasmussen, Østergaardsvej 28, Ugelbølle, 8410 Rønde
bir@syddjurs.dk 6012 3946/8753 5700

Lars Mandrup

Mette Brinch Thomsen

Bestyrelsens Suppleanter

Elevforeningens bestyrelse

Cecilie Bundgaard,Islandsgade 4, 9000 Aalborg C,cillenus@hotmail.com 4043 4167

Line Trier Rokkedal, Langelandsgade 127, 8000 Aarhus C,
line_trier.rokkedal@hotmail.com 2086 1836

Line Andersen, Pedergårdvej 59, 7400 Herning,
line_andersen91@yahoo.dk 2282 6080

Katrine Mavraganis, Holm Parkvej 238, 8270 Højbjerg,
katrine053@hotmail.com 5098 2694

Anne Michelle Kloosterman, Peder Breths Vej 11, 7080 Børkop,
annemichellek@gmail.com 2876 0764

Stine Kylsø Pedersen, Milanovej 2, 4.tv, 2300 København S,
stine_kp@hotmail.com 3089 3269

Suppleanter

Maria Hundebøll Lund, Langelandsgade 127 1. sal,8000 Aarhus C, mariahundeboell@gmail.com 6169 7496

Valgt af elevforeningen: 4 medlemmer

Maiken Damgaard Petersen, Amaliegade 8 st. th., 8700 Horsens
maikpete@rm.dk 6022 3658

Johannes Klitte Kristensen, Krogsvej 21, Vitten, 8382 Hinnerup
klitte@elromail.dk 8691 0501

Lene Michelsen, Knudrisgade 47, 2.tv., 8000 Århus C
mlene_@hotmail.com 2972 4344

Lene Gamborg Andersen, Tvedvej 12 st., 6000 Kolding,
gamborg77@hotmail.com 2533 0909

Valgt af bestyrelsen: 5 medlemmer

Gert Schou, Enebærvej 12, 8500 Grenaa
gertschou@grenaas.net 2011 2923

Carsten Bech Jensen, Herredsvej 15, Ugelbølle, 8410 Rønde
cb@syddjurs.dk, 8637 2722

Valgt af KFUM og KFUK i Danmark: 2 medlemmer

Peter Harring Boll, Sønder Allé 17, 1., 8000 Århus C
bollnielsen@stofanet.dk 8612 7676

Alice Pedersen, Olivenvej 8, 8920 Randers NV
aap@km.dk 8640 7248

Valgt af KFUM ́s idrætsforbund i Danmark: 2 medlemmer

Knud Quist Rasmussen, Thorsgade 3, Thorsager, 8410 Rønde
quist.knud@gmail.com 8637 9510

Valgt af KFUM spejderne i Danmark: 2 medlemmer

Anne Kathrine Østerby, Jens Baggesens Vej 80 2.tv., 8210 Aarhus V
ak@kompedal.dk 2048 0333

Valgt af de grønne pigespejdere: 2 medlemmer

Lisbeth Feldballe, Bækvej 3, 8700 Horsens
lfeldballe@hotmail.com 2252 7279

Valgt af Kirkelig Forening for Indre Mission i Danmark: 1 medlem

Else Marie Johnsen, Huldremosevej 28, Ramten, 8586 Ørum Djurs
emjohnsen@ramtens.net 8638 1025

Valgt af Indre Missions samfund i Rønde: 2 medlemmer

Per Henning, Ballevej 60, 8544 Mørke
perhenning@email.dk 8637 7438

Hanne Jessen, Ceresvej 7, 8410 Rønde
hanne.tudlik@yahoo.dk 2195 2322

Valgt af pastoratets præster: 1 medlem

Anne Marie Tolbod, Baunehøjparken 11, 8410 Rønde
ambt@km.dk 8637 0250

Valgt af Y´Mens Club: 1 medlem

Tove Mikkelsen, Lærkevej 7, 8410 Rønde
tatomikkelsen@gmail.com 5137 1231

Valgt af Rønde Handelsstandsforening: 1 medlem

Niels Trangbæk, Hovedgaden 13 1., 8410 Rønde
artbooks@boggalleriet.dk 8637 1841

Valgt af DGI: 1 medlem

Valgt af og blandt Thorsager-Bregnet menighedsråd: 1 medlem

Valgt af FDF: 1 medlem