Bestyrelsen

I bestyrelsen for Rønde Efterskole sidder:

Bitter Langebjerg Rasmussen
Søren K.Lauridsen
Lars Juul-Madsen
Trine Hinchely Harck
Kirsten Holmgaard
Søren Woller Topp
Michael Due

Suppleant:

Lars Mandrup
Mette Brinch Thomsen

På bestyrelsesmøderne deltager desuden:

Birgit Fuglsbjerg
Birthe Diederich
Gorm Skovsgaard
Nicolai Petersen
Poul Abildgaard
Steen Victor Christensen

Elevforeningens bestyrelse 2016/17

(Vælges på elevforeningens årlige generalforsamling).

Formand
Line Trier Rokkedal, Langelandsgade 127, 8000 Aarhus C, line_trier.rokkedal@hotmail.com, 2086 1836

Næstformand
Maria Hundebøll Lund, Skt. Nicolaus Gade 3, 1.,6, 8000 Aarhus C, mariahundeboell@gmail.com, 61697496

Øvrige medlemmer
Mille Galsgaard-Olsen, Belvederevej 25 st. Tv., 3000 Helsingør, Milleliolsen@gmail.com 53603250

Camille Kirkegaard, Østervænget 47a, 9200 Aalborg, Camille.kirkegaard1@gmail.com, 30826301

Severine Salling Sørensen, Østerbrogade 67D, 1., 8 , 8500 Grenaa, severinesoerensen@hotmail.com, 23 84 07 60

Ida Stokholm Bested, Birkevangen 33, 8355 Solbjerg, idabested@sol.dk, 30251136
Nicolas Musiat, Fortevej 66a Risskov 8240, N.musiat@gmail.com, 22 74 24 75

Jonathan Madsen Bentholm, Smallegade 18, 9520 Skørping, Jonathan.bentholm@hotmail.com, 50430919

Mathias Kring Niebuhr, Kirkestien 2 b, 7100 Vejle, mkniebuhr@gmail.com, 29857120

Anna Väinö Thomsen, Nørrebrogade 159 3. tv 2200 Kbh N, anna_thomsen411@hotmail.com, 53649353

Suppleanter
Jane Holm, Østerbæksvej 91 v. 64, 5230 Odense M, janeholm2@gmail.com, 26215282

Jasmin Bita Davodi, Koholtvej 14, 4951 Nørreballe, Mig14sas@gmail.com, 61754093
Kontakt elevforeningen

elevforening@rhe.dk

Repræsentantskab

Bestyrelsen

Søren K.Lauridsen, Brombærvej 10, Ugelbølle, 8410 Rønde
skl@post.cybercity.dk 4014 7500

Lars Juul-Madsen, Karetmagervej 40, 8920 Randers NV
lars@juul-madsen.dk 8639 6111/2086 8111

Trine Hinchely Harck, Storkevej 19, 8382 Hinnerup
trineharck@gmail.com 2514 4688

Kirsten Holmgaard, J.P. Larsensvej 23 st. th., 8220 Brabrand
kirsten.holmgaard@stofanet.dk 2174 3254/9862 3254

Carsten Enemark,Lindeallé 59, 8963 Auning,
ce@fjordcentret.dk 8648 4647/8648 9685

Søren Woller Topp, Rosenbakken 11, 8500 Grenå
swt@jyskebank.dk 2277 8899

Bitter Langebjerg Rasmussen, Østergaardsvej 28, Ugelbølle, 8410 Rønde
bir@syddjurs.dk 6012 3946/8753 5700

Bestyrelsens Suppleanter

Michael Due, Rønnevangen 139, 8471 Sabro
md@arneelkjaer.dk 2044 4756

Elevforeningens bestyrelse

Cecilie Bundgaard,Islandsgade 4, 9000 Aalborg C,
cillenus@hotmail.com 4043 4167

Line Trier Rokkedal, Langelandsgade 127, 8000 Aarhus C,
line_trier.rokkedal@hotmail.com 2086 1836

Line Andersen, Pedergårdvej 59, 7400 Herning,
line_andersen91@yahoo.dk 2282 6080

Katrine Mavraganis, Holm Parkvej 238, 8270 Højbjerg,
katrine053@hotmail.com 5098 2694

Anne Michelle Kloosterman, Peder Breths Vej 11, 7080 Børkop,
annemichellek@gmail.com 2876 0764

Tobias Leander, Blåhøjvænget 5 8260 Viby J,
tobias.leander1@gmail.com 2783 1542

Camille Kirkegaard, Østervænget 47a, 9200 Aalborg SV,
camille.kirkegaard1@gmail.com 3082 6301

Stine Kylsø Pedersen, Milanovej 2, 4.tv, 2300 København S,
stine_kp@hotmail.com 3089 3269

Suppleanter

Maria Hundebøll Lund, Langelandsgade 127 1. sal,8000 Aarhus C, mariahundeboell@gmail.com 6169 7496

Lea Holst, Gl. Ullitsvej 20, 9640 Farsø,
leax1550@gmail.com 2020 9734

Ida Stokholm Bested, Birkevangen 33, 8355 Solbjerg,
idabested@sol.dk 3025 1136

Valgt af elevforeningen: 4 medlemmer

Maiken Damgaard Petersen, Amaliegade 8 st. th., 8700 Horsens
maikpete@rm.dk 6022 3658

Johannes Klitte Kristensen, Krogsvej 21, Vitten, 8382 Hinnerup
klitte@elromail.dk 8691 0501

Lene Michelsen, Knudrisgade 47, 2.tv., 8000 Århus C
mlene_@hotmail.com 2972 4344

Lene Gamborg Andersen, Tvedvej 12 st., 6000 Kolding,
gamborg77@hotmail.com 2533 0909

Valgt af bestyrelsen: 5 medlemmer

Gert Schou, Enebærvej 12, 8500 Grenaa
gertschou@grenaas.net 2011 2923

Carsten Bech Jensen, Herredsvej 15, Ugelbølle, 8410 Rønde
cb@syddjurs.dk, 8637 2722

Valgt af KFUM og KFUK i Danmark: 2 medlemmer

Peter Harring Boll, Sønder Allé 17, 1., 8000 Århus C
bollnielsen@stofanet.dk 8612 7676

Alice Pedersen, Olivenvej 8, 8920 Randers NV
aap@km.dk 8640 7248

Valgt af KFUM ́s idrætsforbund i Danmark: 2 medlemmer

Knud Quist Rasmussen, Thorsgade 3, Thorsager, 8410 Rønde
quist.knud@gmail.com 8637 9510

Valgt af KFUM spejderne i Danmark: 2 medlemmer

Anne Kathrine Østerby, Jens Baggesens Vej 80 2.tv., 8210 Aarhus V
ak@kompedal.dk 2048 0333

Valgt af de grønne pigespejdere: 2 medlemmer

Lisbeth Feldballe, Bækvej 3, 8700 Horsens
lfeldballe@hotmail.com 2252 7279

Valgt af Kirkelig Forening for Indre Mission i Danmark: 1 medlem

Else Marie Johnsen, Huldremosevej 28, Ramten, 8586 Ørum Djurs
emjohnsen@ramtens.net 8638 1025

Valgt af Indre Missions samfund i Rønde: 2 medlemmer

Per Henning, Ballevej 60, 8544 Mørke
perhenning@email.dk 8637 7438

Hanne Jessen, Ceresvej 7, 8410 Rønde
hanne.tudlik@yahoo.dk 2195 2322

Valgt af pastoratets præster: 1 medlem

Anne Marie Tolbod, Baunehøjparken 11, 8410 Rønde
ambt@km.dk 8637 0250

Valgt af Y´Mens Club: 1 medlem

Tove Mikkelsen, Lærkevej 7, 8410 Rønde
tatomikkelsen@gmail.com 5137 1231

Valgt af Rønde Handelsstandsforening: 1 medlem

Niels Trangbæk, Hovedgaden 13 1., 8410 Rønde
artbooks@boggalleriet.dk 8637 1841

Valgt af DGI: 1 medlem

Valgt af og blandt Thorsager-Bregnet menighedsråd: 1 medlem

Valgt af FDF: 1 medlem